Skip to content

Chocolaty & low acidity – 8% off Kenon Baby Bar

+49 40 822 4567 90

mokaflor

12 Products

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$59.60
($59.60/kg) | No.: 1242
Delivery 1-3 Days
Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$15.09
($60.36/kg) | No.: 1243
Out of stock Unavailable
Mokaflor BLU 1kg

Mokaflor BLU 1kg

1kg | Whole Bean | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.95 $30.28 14%
($25.95/kg) | No.: 1717
Delivery 1-3 Days
Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$31.37
($31.37/kg) | No.: 1570
Delivery 1-3 Days
Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$8.14
($32.56/kg) | No.: 1569
Delivery 1-3 Days
Mokaflor BERNINI 100% ARABICA
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor BERNINI 100% ARABICA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$40.06
($40.06/kg) | No.: 1477
Delivery 1-3 Days
Mokaflor DECAFFEINATED
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor DECAFFEINATED

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.22
($36.88/kg) | No.: 1719
Delivery 1-3 Days
ESE Pods MOKAFLOR - Gran Crema

ESE Pods MOKAFLOR - Gran Crema

18 pcs | ESE Pods | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.66
($77.28/kg) | No.: 1231
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO - Mokaflor

ESE Pods ESPRESSO - Mokaflor

150 pcs | ESE Pods | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$57.43
($54.70/kg) | No.: 1387
Delivery 1-3 Days
Mokaflor GRAN CREMA Nespresso®* compatible capsules

Mokaflor GRAN CREMA Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$5.32
($106.40/kg) | No.: 10075
Delivery 1-3 Days
Mokaflor ORO
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor ORO

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$30.71 $32.45 5%
($30.71/kg) | No.: 1145
Out of stock Unavailable
Mokaflor ROSSO

Mokaflor ROSSO

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$29.20
($29.20/kg) | No.: 1147
Delivery 1-3 Days