Skip to content

Chocolaty & low acidity – 8% off Kenon Baby Bar

+49 40 822 4567 90

Special and exclusive coffees

Our premium roasts

Discover a fantastic selection of specialty coffees that you can only find here, rich in flavour, aroma and acidity, carefully created with the expertise of our exceptional partners from around the world. Browse our exceptional selection of premium and exclusive specialty coffees. Our range includes high quality coffees with unusual origins or stories, as well as unconventional blends and single origin coffees such as flavoured coffees.


Learn more ↓

386 Products

Sant Eustachio DECAFFEINATED

Sant Eustachio DECAFFEINATED

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.48
($49.92/kg) | No.: 1919
Delivery 1-3 Days
Hardy UNIVERSO ESPRESSO COFFEE
Bundle Bundle

Hardy UNIVERSO ESPRESSO COFFEE

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (8)
$21.60 $24.85 13%
($21.60/kg) | No.: 1926
Delivery 1-3 Days
Hardy EUROPA ESPRESSO COFFEE
Bundle Bundle

Hardy EUROPA ESPRESSO COFFEE

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$27.02
($27.02/kg) | No.: 1927
Delivery 1-3 Days
Hardy MILANO ESPRESSO
Bundle Bundle

Hardy MILANO ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (4)
$28.77
($28.77/kg) | No.: 1928
Delivery 1-3 Days
HARDY Universo Nespresso®* compatible capsules

HARDY Universo Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.23
($84.60/kg) | No.: 1930
Delivery 1-3 Days
Toraldo Espresso Cup

Toraldo Espresso Cup

★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.69
No.: 2613
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti NONPLUSULTRA

Caffè Moka Efti NONPLUSULTRA

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.31
($41.24/kg) | No.: 10107
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti NONPLUSULTRA

Caffè Moka Efti NONPLUSULTRA

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.31
($41.24/kg) | No.: 10108
Delivery 1-3 Days
ESE Pods 100% ARABICA LUNGO (100 pcs) - Caffè Moka Efti

ESE Pods 100% ARABICA LUNGO (100 pcs) - Caffè Moka Efti

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.62
($49.46/kg) | No.: 10109
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti Decaffeinated

Caffè Moka Efti Decaffeinated

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.74
($42.96/kg) | No.: 10128
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DECAFFEINATED

Caffè Moka Efti DECAFFEINATED

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.74
($42.96/kg) | No.: 10129
Delivery 1-3 Days
ESE Pods COLONIALE - La Genovese

ESE Pods COLONIALE - La Genovese

25 pcs | ESE Pods | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.57
($48.97/kg) | No.: 10293
Delivery 1-3 Days
Lollo Caffè GRAN BAR CUVÉE

Lollo Caffè GRAN BAR CUVÉE

1kg | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$22.68
($22.68/kg) | No.: 10332
Delivery 1-3 Days
HARDY Europa Nespresso®* compatible capsules
Röstfrisch Freshly roasted

HARDY Europa Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.23
($84.60/kg) | No.: 1931
Delivery 1-3 Days
Espresso cup - Oro Caffè

Espresso cup - Oro Caffè

★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.66
No.: 2812
Delivery 1-3 Days
Cappuccino cup - Oro Caffè

Cappuccino cup - Oro Caffè

★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.64
No.: 2813
Delivery 1-3 Days
Verpackung der Lollo Cuvée Pads

ESE Pods GRAN CUVÉE - Lollo Caffè

100 pcs | ESE Pods | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$29.20
($38.93/kg) | No.: 10337
Delivery 1-3 Days
ESE Pods NERO ESPRESSO - Lollo Caffè

ESE Pods NERO ESPRESSO - Lollo Caffè

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$21.60
($28.80/kg) | No.: 10335
Delivery 1-3 Days
Toraldo Origini MISCELA BAR

Toraldo Origini MISCELA BAR

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.02
($32.02/kg) | No.: 10497
Delivery 1-3 Days
Golden Brasil GOLDEN EXCELSO

Golden Brasil GOLDEN EXCELSO

250g | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.57
($34.28/kg) | No.: 10900
Delivery 1-3 Days